LIFESTYLE

Jak ciekawie zapakować prezenty świąteczne?

Minimalizm. To ostatnio mój ulubiony wyraz. Zasada „less is more” coraz częściej towarzyszy mi w życiu. Zarówno w przypadku ubioru, dekoracji wnętrz, czy chociażby pakowania prezentów. Uważam, że naprawdę mniej może znaczyć więcej i wyglądać jak miliony dolców, pomimo małej liczby elementów. W tym roku postawiłam na szary papier, nitki oraz naturalne gałązki. Prawdę powiedziawszy już rok temu chciałam tak zapakować prezenty, ale niestety się zgapiłam (mimo że prezenty miałam kupione w listopadzie :D). Teraz się ogarnęłam na czas i zrealizowałam swoją wizję.

Potrzebujecie bardzo mało dekoracji i bardzo tanich. Za 6 dużych arkuszy zapłaciłam niecałe 5 zł, a mogę zapakować ohoho i jeszcze więcej prezentów, co w przypadku zwykłego papieru do pakowania  (we wzory) jest niemożliwe. Do tego kilka gałązek świerku lub innego iglaka, kolorowe oraz szare nitki i świąteczna dekoracja upominków gotowa. Proste, prawda?

Pakowanie prezentów rozpoczynam od uszykowania wszystkich niezbędnych rzeczy – dekoracje, nożyczki, taśma oraz długopisy. Następnie ucinam kawałek papieru, adekwatny do wielkości prezentu, z czego lepiej uszykować większy kawałek niż żeby zabrakło 10 cm 🙂 Potem układam prezent na papierze, składam na pół i przyklejam taśmą. Pamiętajcie, by zgięcia i klejenie taśmą było pod spodem!

Wystające boki składam równo z linią prezentu, tworząc w ten sposób dwa trójkąty, dające jeden (oh, ta magia matematyki :D). Następnie zawijam i przyklejam taśmą. To samo zrobić z drugiej strony. Utworzy się w ten sposób piękny kształt kwadratu lub prostokąta (o ile macie prezent o regularnych kształtach. U mnie na zdjęciu akurat jest mniej regularny, co wymagało więcej uwagi i skupienia, by dobrze to wyglądało).

Potem biorę kolorowe/szare nitki i ozdabiam pakunki. Najpierw owijam w poziomie (wiążę z tyłu), a następnie w pionie (i również wiążę z tyłu). Można także pomieszać kolory nitek, uzyskacie w ten sposób ciekawy efekt.

Do tego dodałam złotą, która moim zdaniem świetnie pasuje do tego zestawu kolorystycznego.

Polecam także szare, tekturowe winietki, świetnie się sprawdzą w takim zestawieniu.

Jak widać, nie potrzeba dużo, by uzyskać ciekawy, oryginalny efekt.

Zostawiając komentarz, użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

You Might Also Like