LIFESTYLE

Jem gluten. Jestem inna?

Obserwując prężnie rozwijający się świat blogów i social media, jestem przerażona tematyką, która przeważa na takich stronach i kontach. Wszyscy są fit. Ćwiczą na siłowni, a przy okazji prężą się sztucznie na fotkach na Instagramie, jedzą potrawy bez glutenu, nabiału, cukru i chyba bez namysłu. Rozumiem alergie (sama na nie cierpię) i nietolerancje pokarmowe, ale to, co się dzieje w Sieci to już lekka przesada. Chleb bez glutenu, czekolada na bazie awokado i kakao, ciasto na daktylach i pasztet warzywny, ale ważne, żeby smakował jak mięso. Eh, fuck logic.

A w sklepach? Produkty bio. Napisane taką czcionką, żeby każdy zauważył. Bo to przecież lans, że dana marka ma ekologiczne produkty, mimo że to powinno być jakimś standardem. No, ale taki freak, co ma hopla na punkcie zdrowego odżywiania zapłaci miliony monet, by tylko mieć najczystszą postać danego produktu.

gluten free

Odnoszę wrażenie, że moje kulinarne poczynania w Internecie i prezentowanie zwyczajnej diety jest obecnie jakąś abstrakcją na tle tego, co aktualnie się dzieje. Jesz gluten? Serio? Jak tak możesz! Tak, jem i dopóty dopóki nie usłyszę przeciwwskazań od lekarza, będzie on widniał w mojej diecie. Sama mam alergie m.in. na drożdże i pleśń, więc wszystkie sery pleśniowe, wino, pizze i inne wypieki na drożdżach teoretycznie odpadają. Ale właśnie –teoretycznie. Sam mój lekarz powiedział, że mogę je spożywać, jednak w ograniczonych ilościach. Obserwuję swój organizm, widzę jak się czuję, a dwie kanapki z serem pleśniowym w ciągu tygodnia jeszcze mi nie zaszkodziły.

Nie popadajmy w paranoję. Myślmy, co jemy i dlaczego jemy. Ma to nam przede wszystkim sprawiać przyjemność. Sama lubię czasem zjeść sobie coś wegetariańskiego (jestem miłośniczką m.in. pasztetu z cukinii), ale to nie oznacza, że nie zjem później mięsa. Żyjmy z głową, rozsądnie, obserwując przy tym swój organizm, a nie tak jak to nam dyktują trendy, bo one kiedyś przeminą.

Podoba Ci się wpis? Udostępnij go i zostaw komentarz!

Zostawiając komentarz, użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

You Might Also Like