PODRÓŻE

Taka Karma. Nowe miejsce na mapie Gniezna

Taka karma to miejsce, które jeszcze przed oficjalnym otwarciem narobiło porządnego szumu w Gnieźnie. Na Facebooku w mig rozniosła się informacja o tym, że w marcu tego roku na kulinarnej mapie Gniezna pojawi się nowe i bardzo ciekawe miejsce.  Wszyscy zainteresowani oczekiwali otwarcia, a kiedy to nastąpiło – Gnieźnianie wykupili wszystko, co na ten dzień było przygotowane.

Taka karma – co to właściwie jest? Przede wszystkim lokal typu take away (na wynos), serwujący ŚWIEŻO WYCISKANE SOKI. Ze wszystkiego. Z warzyw, owoców, z dodatkiem superfoods i inne. Kombinacji jest tyle, ile akurat dostępnych produktów. Ponadto, w menu można jeszcze m.in. znaleźć wegetariańskie i wegańskie kanapki, zupy, czy smoothies. Oferta wciąż się powiększa, więc właściciele Taka Karma zaskakują i rozpieszczają swoich klientów.

Takiego miejsca w Gnieźnie nie było i w sumie brakowało. Po pierwsze wegetarianie i weganie znajdą w końcu coś dla siebie, a po drugie Taka Karma została stworzona przez świadomych swojej diety ludzi. Są to wegetarianie, którzy jak sami mówią chcą zaszczepić w Gnieźnianach zdrowy nawyk, a może i przekonać do diety wegetariańskiej/wegańskiej.

Jestem w stanie pokusić się o stwierdzenie, że wraz z otwarciem Taka Karma nastąpiła zdrowa, zielona rewolucja! Jak się okazuje miłośników świeżych soków czy wege kanapek nie brakuje, wystarczy wejść na Instagram, wyszukać #takakarma i zobaczyć, ile osób pokochało to miejsce. Jestem pod ogromnym wrażeniem i cieszę się, że będąc „na mieście”, mogę wskoczyć po pyszny i pożywny sok! Tym bardziej, że dla właścicieli nie ma żadnego problemu, by lekko zmodyfikować proponowaną w menu kompozycję smakową (zamienić np. jabłko – na które jestem uczulona – na jakiś inny owoc/warzywo), co dla mnie jest bardzo istotne.

Jeśli nie znacie tego miejsca, koniecznie sprawdźcie, bo warto! Pijmy zdrowe soki! Wyciskajmy w domu lub kupujmy na wynos w Taka Karma. 🙂

You Might Also Like