PODRÓŻE

Tam zjecie najsmaczniejsze burgery w Gnieźnie

Nowe miejsce na mapie Gniezna istnieje od lipca 2017 roku. Niepozorne, położone daleko od centrum, choć jest to zabiegiem celowym. Mowa o Wspólna Cafe, miejscu, gdzie zjecie najlepsze burgery w Gnieźnie. Nie da się ukryć, że jest usytuowana daleko od centrum, bo na ulicy Elizy Orzeszkowej, ale jak mówi właścicielka – był to zabieg celowy. Na wspomnianej ulicy mieszka dużo mieszkańców i jeszcze więcej się tam wprowadzi z racji rosnącej liczby nowych mieszkań. I to z myślą o tych ludziach powstała Wspólna Cafe – po co tłuc się taksówką przez pół miasta do restauracji, skoro ma się pod nosem miejsce, gdzie można usiąść i dobrze zjeść.

Wnętrze jest bardzo przytulne. Dominują spokojne kolory – szarości i pastele. Jest intymnie, dyskretnie, po prostu przyjemnie, a to sprawia, że chce się tam zostać na dłużej i ciągle wracać. Czuć powiew świeżości i nowoczesności. Idzie się w tym wnętrzu zakochać.  Przyznam, że mnie bardzo zainspirował, a niektóre elementy mam też u siebie w domu.

Razem z moim M. zamówiliśmy burgera i gofra wytrawnego, do tego wzięłam sobie kawę po namowie pani kelnerki. Wybrałam korzenne latte, a co! Okres świąteczno-zimowy rządzi się swoimi prawami. Powiem Wam, że kawa jest rewelacyjna. Smakoszem nie jestem, bo generalnie nie pijam kawy, ale czasem mam na nią ochotę i zazwyczaj sięgam właśnie po korzenną z Costa Cafe. Ta, serwowana we Wspólna Cafe była identyczna w smaku, czyli totalny kosmos. Plus te słodkie mini pianki, czyż to nie urocze?

Ale wróćmy do dań głównych i tytułowych burgerów. Powiem Wam jedno – SZTOS. Najlepsze burgery w Gnieźnie. Odpowiednio wysmażone i soczyste mięso, które smakuje jak domowe. A to już duży komplement. Do tego sosik, oczywiście nie w moim stylu, bo ja nie lubię bardzo ostrych, ale mój M. był zadowolony.

Zaskoczeniem okazał się gofr wytrawny – bardzo puszysty i chrupiący, którym na pewno się najecie. Ja zjadłam w wersji z camembertem i żurawiną. Bardzo pyszny. Z dodatkiem szpinaku i słonecznika.

Można zjeść także deser w formie np. ciast, które są zamawiane z cukierni. Niby dobre, ale jednak czegoś brakuje. Tu mam bardzo mieszane uczucia.

We Wspólna Cafe można skorzystać także z cateringu. Mają w ofercie bardzo wybór różnych, tradycyjnych ( i tych mniej tradycyjnych) potraw. Na pewno znajdziecie coś ciekawego. Ponadto, Pani Sylwia – właścicielka lokalu zapowiedziała, że w menu pojawi się dużo więcej pysznych propozycji, m.in. zapiekanki, a także inne, przygotowane specjalnie dla dzieci. „Wspólna” ma także ogródek, co jest dodatkowym atutem miejsca. Przyznajcie, czy jest coś przyjemniejszego niż wybrać się w ciepły i słoneczny dzień do lokalu z ogródkiem, usiąść „pod parasolką” i zjeść coś dobrego? Myślę, że nie ma.

Jeśli dalej tak będzie to to miejsce odniesie wielki sukces, czego serdecznie życzę! A Wy, bez względu na kilometry, wybierzcie się tam, by zjeść chociażby najlepsze burgery w Gnieźnie.

Adres: ul. Elizy Orzeszkowej 29d, Gniezno.

 

Zostawiając komentarz, użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

You Might Also Like